7/31/2010

LFŠ UH 2010!


tak jsem se včera vrátila z filmovky v Hradišti a jsem plna dojmů, filmů, které už mi lezly po 7 dnech ušima a zážitků a-
tohle byl můj první ročník a jsem totálně nadšená! člověk by si řekl, že bude akorát tak moct chodit od rána do večer nonstop na filmy, ale příjemně mě překvapilo množství různých doprovodných akcí, jako přednášky na všelijaká témata (poezie!, různé odvětví filmařiny- scénáristika, režírování, atd.), cestopisy, debaty s režiséry, koncerty (není nad to, když si večer zajdete do absinth baru, hraje vám tam kay ze sunshine, paří se o život, pak se přesunete do divadelního stanu, kde háže vlasama johana švarcová z kazet (nemluvim o tom, jak mě přes den zastavila na chodníku a tajemně odhrnula svou džínovou bundu, kde ukrývala dívídíčka a ještě temněji se mě zeptala "kazety?"), pak tedy divadelní představení, vernisáže výstav, spousta krátkometrážních studentských filmečků (etud) od studentů famu/všup/vut/..., debaty s nimi, audiozivuální psychedelické performance..lidi byli nádherní úžasní styloví a vůbec jsem si tam připadala tak trochu jako v (filmovým) ráji!
od začátku si nás tam hýčkali a při akreditaci jsme dostali papírovou tašku se spoustou drobností od sponzorů (časopis Respekt, kondomy VZP, dózička s motivy LFŠ + drogy included..), denně Mladá Fronta gratis, na každém rohu úžasná sladká (levná) zmzrlina, hladová okna a všechno hezky komplexně a jednoduše.

Miluju LFŠ. Miluju Uherské Hradiště.Postupně přidám článek/články o filmech, co jsem viděla a co můžu doporučit, těšte se! :-))

v.

2 komentáře:

  1. LFŠ vládne.ikdyž byla loni lepší než letos /nepochopitelnej cyklus fotbalová horečka,organizační nedostatky/
    a myslím že sem tě viděla ve frontě na tuším "Stella jede na prázdniny" kam jsme se nedostali...

    OdpovědětVymazat
  2. joo to jsem asi byla já. :) napsali tam totiž "nejlepší islandská komedie", takže no chance se tam dostat.

    OdpovědětVymazat